תוכן עניינים
מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר משתלמת:
ממליצים עלינו...
חדש באתר

מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר משתלמת:

תוכן עניינים

מצבות קיר

מצבות קיר במגוון סוגים ובמחירים משתלמים

מצבות קיר הפכו בשנים האחרונות לפיתרון ראוי והולם, שנועד להתמודד עם מיצוי שטחי הקבורה בבתי העלמין בערים המרכזיות בישראל (ירושלים, חיפה, תל אביב וגם ראשון לציון). הן מאפשרות קבורה בקומות, לאורך מבנה בטון עבה עם משטח חוצץ בין כל אחד מהקברים. מצבת קיר קרויה גם "קבורת סנהדרין", על שום שיטת הקבורה העתיקה שככל הנראה הייתה בשימוש באותה התקופה. כיום למצבות אלו ישנם יתרונות בולטים רבים, גם ביחס לאפשרויות העיצוב הייחודיות וגם האפשרות  לקבל על מצבות קיר מחירים נמוכים יותר בהשוואה למחירי מצבות השדה. כל זאת תוך שמירה מלאה על כבוד הנפטר ויצירת מראה הולם באופן תמידי.

 

עיצוב והתאמת מצבות קיר לרצון המשפחה

מצבת קיר עשויה כמעט תמיד מלוח שיש, הודות לעמידותו הרבה ומשקלו הקל שמתאימים לקבורה בגובה, אך מאפיינת במקביל גם חלק גדול מקבורת השדה הקיימת בישראל. במצבות אלו ניתן לבחור כיד הדמיון הטובה את סוג השיש, צורת הכיתוב וסגנון האותיות, לשלב עיטורים, תחריטים, דיוקנאות וסמלים ייחודיים, מה שהופך את המצבה לייחודית ובהתאם לרצונה המלא של המשפחה.

חברת מצבות גן עדן מתמחה בייצור מצבות קיר כבר למעלה מ-20 שנים ומעניקה שירות רגיש, מקצועי ואדיב, תוך שמירה על מחירים הוגנים לכל כיס. השירות ניתן בפריסה ארצית רחבה ומקנה 20 שנות אחריות על כל מצבה, לרבות ליווי צמוד ואכפתי לכל אורך התהליך.

מצבות קיר מצבות קיר מגרניט מצבות קיר מחירים משתלמים מצבות קיר משישמצבות קיר מחיר זול

הקשר בין מצבת קיר לקבורת הסנהדרין

בתקופת ימי הסנהדרין הייתה נהוגה שיטת קבורה בקירות, כאשר בכל קיר היו שלושה תאים המתפקדים כשלושה מקומות קבורה שונים. מצבת קיר הוצמדה לכל אחד מהתאים הללו, כך שכיסתה כל אחד מהם ואותה פקדו כאשר התעורר הצורך להתאבל על המת, לזכור אותו ולהתפלל למענו. המצבות הנציחו נפטרים באופן ראוי ומכבד מאוד, תוך שימוש בעיצובים שונים לייחוד האבן.

קבורת קיר זכתה לשם קבורת סנהדרין, בעקבות גילוי מערה קדומה בירושלים שבה נמצאו 71 תאי קבורה שכאלו, שהונחו אחד על גבי השני. בשל מספר התאים שזהה למספר דייני בית הדין ההיסטורי – סנהדרין, הניחו כי אכן מדובר בקבורתם הבלעדית של אותם דיינים.

 

שימוש במצבות קיר כאנדרטאות

חוקי ההלכה קובעים כי מצבות קיר יכילו עד 3 קברים, כאשר מתחת לכל תא ייבנה מדף מאבן, שעליו יהיה אפשר להניח נרות זיכרון, פרחים ואבנים. בטכניקה זו, הקיר מסוגל להפוך גם לקיר זיכרון ייחודי או לאנדרטה ציבורית, אם כי הדבר מאפשר באופן טבעי גם קבורה משפחתית. כל אלו ייבנו על ידי קבלן מצבות מקצועי ובהתאם לצורך האישי בקבורה קבוצתית של שלושה נפטרים יחד.

 

תכנון המצבה מול קבלן מצבות מקצועי

עיצוב המצבה נקבע תמיד על פי רצון המשפחה, כאשר ניתן ליצור מצבות מיוחדות משיש או באבן טבעית, תוך שילוב אלמנטים ייחודיים, שילוב בין מספר סוגי אבנים, כיתוב ייחודי, שימוש בפסיפס, אותיות מסוימות ועוד. כל אבן מהווה את טעם המשפחה או את אופיו האישי של המנוח. עיון בכל קטלוג מצבות יפגיש אתכם עם רעיונות ודוגמאות שייתכן שטרם עלו בדעתכם, כאשר ההמלצה היא לבחור באבן השיש שמתאימה יותר ליצירת חריטות ועיטורים מיוחדים וגם נוחה במיוחד לתחזוקה. למרות שמצבות הקיר נמצאות במבנה מוגן מפני גשמים, רוחות והשמש היוקדת, מתפתחים בתוך המבנה תנאי לחות שעשויים להשפיע על האבן ואורח חייה. מסיבה זו, גם מצבות קיר משיש עוברות אחת למספר שנים פעולות תחזוקה מקצועיות.

 

עלויות מצבות הקיר

מחירי מצבות הקיר אינם אחידים והם נוטים להשתנות מלקוח ללקוח, על פי סוג השיש הנבחר וסוגי העיטורים שהמשפחה בוחרת. מצבות גרניט לדוגמה נחשבות ליקרות יותר לעומת מצבות שיש חברון, שמחירן זול. תמונת הנפטר על גבי הפלטה יקרה יותר מאשר יצירת כיתוב בלבד ואפילו לצבעי האבנים ישנה השפעה מסוימת על המחיר הסופי. ועם זאת, מי שמחפש על מצבות קיר מחירים טובים, יגלה שמדובר במצבות במחיר נמוך מאלו של קבורת השדה. הסיבה לכך היא ניצול נמוך יותר של המשאבים, אך התחושה שנוצרת מעיצוב האבן תהיה דומה למדי. התייקרות מצבת הקיר תתרחש רק בהזמנת כיתובים או סגנונות ייחודיים ביותר למצבה.

 

מצבות קיר מחירים וסגנונות

סוג האבן והסגנון

 

מחיר המצבה
מצבת קיר מאבן שיש חברון

 

1500-2000 ₪

 

מצבות קיר משיש טורקי1500-3000 ₪

 

מצבת קיר משיש גרניט אדום2000-5000 ₪

 

מצבת קיר משיש גרניט שחור2000-4000 ₪

 

תוספת בית נר למצבה50-250 ₪

 

עיצוב פלטת שיש עם תמונת הנפטר450 ₪

 

שיפוץ מצבות קיר

 

300-800 ₪ (כולל ליטוש השיש וחידוש אותיות)

 

חריטת אות על גבי מצבה

 

3-10 ₪
אות עופרתאות שקועה: 8-15 ₪

אות בולטת: 10-20 ₪

 

אות ברונזה25-70 ₪

 

ניקוי מצבות קיר

 

200-400 ₪

 

 

למחירון מצבות מפורט >>

חברת מצבות גן עדן פועלת במקצועיות וברגישות תוך התאמת התקציב שברשות המשפחה לכדי יצירת מצבה מכובדת וראויה. החברה מתחייבת לעמוד בלוח הזמנים כפי שנקבע עם המשפחה ומספקת גם שירות ניקוי מצבות, שיאפשר את שימור הכיתוב ומראה האבן בכל זמן נתון.

צוות החברה משתתף בצערכם ומזמין אתכם להתייעץ ולשאול בנוגע להליכי הקבורה השונים ובחירת המצבה.

Call Now Button דילוג לתוכן