מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר משתלמת:
ממליצים עלינו..
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

קבורה בקומות – כל מה שצריך לדעת

זה לא סוד שבשנים האחרונות כמעט ואין מקומות קבורה בבתי הקברות הגדולים במרכז הארץ. לכן, אנו רואים מגמה של מעבר אל קבורה בקומות וחזרה מסוימת אל המסורת אשר בה עניין זה מוזכר עוד מימי הסנהדרין. הצטרפו אלינו לכתבה הבאה וגלו כל מה שצריך לדעת על קבורה בקומות.

קבורה בקומות – לא דבר חדש

למרות שלחלק מאיתנו קבר קומות נראה כדבר חדש, כדאי לדעת שלא מדובר בהמצאה ישראלית חדשה. קבורה בקומות או קבורת סנהדרין כפי שהיא מוכרת לחלקנו, מוזכרת במקרא והיא מאפשרת ניצול טוב יותר של הקרקע בארץ ישראל אשר גם כך אינה גדולה במיוחד. מעבר לכך, ראוי לזכור שקבר קומות מהווה את אתרי המנוחה הנצחיים של כמה מגדולי היהדות, ומדובר בדבר שמותר על פי ההלכה.

קבורה בקומות - הלכה למעשה

כאמור, קבורה בקומות מותרת על פי ההלכה, אולם רבים אינם יודעים כיצד קבורה בקומות הלכה למעשה מתבצעת. אז ממש כמו בקבר רגיל, גם קבורה בקומות מתבצעת בעזרת עפר, אולם כאן העפר מוחדר אל הקומות השונות אשר קיימות בכל מבנה. המבנה, אשר מחולק לתאים, מאפשר קבורה יהודית וכשרה של כמה נפטרים באותה השורה. כל נפתר מקבל תא פרטי משלו, אשר אליו ניתן להגיע.

כיצד המדינה רואה קבורה בקומות?

בכל הנוגע למדינה, אין שוני מהותי בין קבורה בקומות לבין קבורה רגילה ויש חובה מוסרית ורגולטורית לדאוג למת. הביטוח הלאומי מכסה את ההוצאות של קבורה בקומות באותו אופן שהוא מכסה קבורה אחרת, ולכן אין צורך לדאוג לעניין זה. יחד עם זאת, כדאי לדעת שלא בכל בית עלמין יש מקום שניתן לקבור לגובה ולכן יש לוודא זאת תחילה עם בית העלמין וחברה קדישא.

כיצד הקבורה מתבצעת בקבר קומות?

מכיוון שניתן לקבור בקומה גבוהה, השינוע של המת מתבצע בעזרת מעליות אשר מביאות אותו בדרכו האחרונה אל הקבר. קבורה לגובה הלכה מאפשרת שימוש בטכנולוגיה לצורך ביצוע הקבורה במידה ושומרים על כבוד המת, ולכן אין כל בעיה. לאחר השינוע של המת אל המקום אשר מיועד לו, מתמלא האיזור בעפר ונסגר עד אשר מוצבת מצבה במקום. זהו תחום ההתמחות של חברתנו ואנו מספקים מגוון סוגים של מצבות, גם מצבות לקבורה בגובה.

מצבה וקבורה בקומות

עם יותר מ-20 שנות ניסיון, אנו מספקים מגוון של מצבות בכל הסגנונות והגדלים ומאפשרים מגוון סוגים של חריטות – גם במצבות בקומות גבוהות. יתרה מכך, אנו מעניקים אחריות מלאה על כל מצבה (לא משנה היכן היא מוצבת), דבר שמאפשר לכם לדעת שעשיתם את הבחירה הנכונה ושאתם יכולים להיות רגועים. בנוסף, אנו מספקים שירות של חידוש מצבות ומעניקים סל מלא של פתרונות אשר יאפשרו לכם להיום עם שקט נפשי וידיעה שעשיתם את הטוב ביותר עבור היקרים לכם מכל. גם בדרכם האחרונה.

קבורה לגובה – שאלות ותשובות

מהו היתרון והחיסרון של קבורה לגובה?

היתרון של קבורה לגובה הינו ברור: ניתן לקבור את המת קרוב לחיק המשפחה גם אל מול מצוקת הקרקעות שקיימת בישראל. ניתן לקבור בקומות על פי כל חוקי ההלכה ולאפשר לכל יהודי להיקבר בארץ הקודש. החיסרון טמון בעובדה שאנו איננו רגילים לקבורה מסוג זה, כמו גם להיעדר הפרטיות של המשפחות אשר עשויות לבקר את יקיריהן באותו הזמן.

האם אתם מספקים מצבות לקבורה לגובה?

כן, אנו מספקים את כל סוגי המצבות לקבורה לגובה.

למה לא היה נהוג לקבור בגובה עד לשנים האחרונות?

האוכלוסייה בישראל הייתה קטנה באופן משמעותי, ולכן לא הייתה מצוקת קרקעות.

Call Now Button דילוג לתוכן